Prezentacija kupca
Primjer kojeg ovaj put dijelimo s vama je kompleksna kontrola prašine automatske mašine za prašenje pjeskom u radionici sa stalnom temperaturom i vlagačnosti u jednoj gumi (proces lijeanja: proces gubećeg voska).
Klijent se uglavnom bavi proizvodnjom, istraživanjem i razvojem te prodajom ključnih dijelova turbo snagača. Glavni koraci u proizvodnji uključuju pijeskovno lisu, preciznu lisu, obradu toplinsko otpornog nerđaju i visoko temperaturnih legura, spajanje i montažu. To je jedan od važnih dobavljača velikih proizvođača automobila širom svijeta.
Pozadina projekta
Projekat je uspostavljen u novo izgrađenoj automatskoj radionici za izradu oštarina. Proces proizvodnje zahtijeva konstantnu temperaturu i vlažnost u radionici. Količina prašine koja se nastaje tijekom procesa izrade oštarina je vrlo velika, što će utjecati na normalno funkcioniranje klima uređaja s konstantnom temperaturom i vlažnošću u radionici i uzrokovati štetu zdravlju osoba koje rade u radionici, stoga je potrebno dizajnirati sustav uklanjanja prašine kako bi se kontrolirao prašinovitost. Projekat ima sljedeće zahtjeve:
1. Osigurajte da je prašina u radionici čista i da ne utječe na normalno funkcioniranje jedinice za stalnu temperaturu i vlažnost zraka te na okruženje radionice;
2. Nakon što cedilac prašine izvuče otpadne plinove iz radionice, mora se osigurati da se hladnja i toplina u radnici ne gube, a da se osigura ušteda energije u radnici s stalnom temperaturom i vlažnosti.
Rješenje
S godišnjim iskustvom i tehničkim nakupljanjem u različitim industrijskim granama, tim Renhe je nakon potpune komunikacije s klijentom tijekom faze dizajna projekta prilagodio kompleksan plan za obradu otpadnih plinova tvrtki.
Sistem za uklanjanje prašine iz cijevi za prskačenje pijeska koristi ventilator za usisavanje zraka koji sadrži prašinu u cijevnicu kroz usisavač cijevi za prskačenje pijeska, a zatim ulazi u komoru za filtriranje cijevi za prskačenje pijeska. Filteri u obliku kartuša sakupljač prašine. Nakon filtriranja kroz filterni kartuš, čisti zrak ulazi u sekundarni visokoefikasni filter, a konačno ulazi u čistu sobu i ventilator kako bi završio filtriranje; filtrirani čisti zrak vraća se u radionicu za izradu ljuske kroz izlazni kanal za zrak; zapremina zraka koja se vraća u radionicu
Učinkovitost upravljanja
Poslije kompleksne obrade prašine na lokaciji, testirano je da je stopa skupljanja prašine generiranje od strane mašine za šatoranje pjeska u radionici za automatsko izrada oplonja bila ≥98%. Nakon čistioca prašine s filter kartušama + sekundarnom visokoučinkovitom filtracijom, koncentracija emisija sustava za uklanjanje prašine bila je <1mg/m³, a čist zrak nakon emisije je izravno vratiten u radionicu, osiguravajući da se hlad i topline radionice ne izgube, te osiguravajući uštedljiv efekt radionice s konstantnom temperaturom i vlaga.